Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Ізолювальник 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією ізолювальника 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструкцію та способи налагодження намотувальних верстатів; способи нанесення ізоляції; характеристики ізоляційних матеріалів; читання креслень у межах роботи, яку виконує.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Ізолює штучними матеріалами та стрічками на термореактивних зв'язуючих, поліамідній та поліамідно-фторопластовій плівці секції котушок, деталі та вироби. Ізолює статорні головки гідрогенераторів способом заливання компаундом. Ізолює схеми обмоток та відводів силових трансформаторів під навантаженням.

Приклади робіт
Секції виробів електрофізичного устаткування - ізолювання. Стрижні гідро- та турбогенераторів та турбозбуджувачів - багатошарове ізолювання. Стрижні гідро- та турбогенераторів - вирівнювання нерівностей. Трансформатори електропічні - ізолювання відводів та схем з'єднань.