Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Монтер кабельного виробництва 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією монтера кабельного виробництва 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: принцип дії та призначення установок для випробувань кабелю: конструкції кабелів та проводів усіх марок і перетинів; методи вимірювання електричних характеристик кабелів; правила запаювання та заправлення кінців кабелю; способи застосування контрольно-вимірювального інструменту; електричні схеми та способи з'єднань у процесі монтажу напівмуфт; випробування проводів та кабелів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розбирає кінці кабелів та проводів перетином понад. 6 кв.мм для електричних та механічних випробувань силових кабелів з дротяною та плоскою бронею, газонаповнених та маслонаповнених кабелів високого та низького тиску, напругою до 110 кВ, кабелів далекого зв'язку з кордельно-полістирольною, кордельно-паперовою та кордельно-поліетиленовою ізоляцією. Монтує плаваючий кабель, його гарнітуру з вулканізацією та вилудженням окремих частин під керівництвом монтера більш високої кваліфікації. Зрошує підводні кабелі з поліетиленовою ізоляцією в довжину за допомогою спеціальних пристроїв. Запаює кінці кабелів та проводів після випробувань, впаює вентилі для кабелів далекого зв'язку. Знаходить та усуває дефектні місця в кабелі за допомогою приладів та пристроїв. Контролює геометричні параметри кабелю контрольно-вимірювальним інструментом. Перевіряє якість ремонту дефектних місць та герметичність оболонок кабелю.