Категорія - Керівники |  Галузь - Авіаційний транспорт
Інструкція для посади "Начальник відділу планування використання повітряного простору", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Наявність свідоцтва диспетчера управління повітряним рухом. Стаж роботи в галузі обслуговування повітряного руху - не менше 3 років.

Знає та застосовує у діяльності: Повітряний кодекс України; Положення про використання повітряного простору України, ОПП-85; НПП ГА-85, Повідомлення щодо обслуговування повітряного руху, інструкції, розпорядження та накази стосовно планування використання повітряного простору України по повітряних трасах, поза повітряними трасами та місцевих повітряних лініях; правила та рекомендовану практику ІКАО, процедури організації потоків повітряного руху Євроконтролю в частині, що стосується; посадові інструкції та технологію роботи диспетчерів; основні льотно-технічні характеристики повітряних суден; основи повітряної навігації; правила охорони праці та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Організовує та контролює здійснення планування використання повітряного простору України та оформлення відповідних дозволів. Організовує та контролює забезпечення виконання плану використання повітряного простору та повітряного руху, доведення змін плану до центрів обслуговування повітряного руху та органів сил протиповітряної оборони. Взаємодіє з органами планування експлуатантів, відділами Укравіатрансу, диспетчерськими пунктами обслуговування повітряного руху Украероруху, органами протиповітряної оборони. Контролює здійснення щодобового аналізу виконання плану використання повітряного простору та повітряного руху.