Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Складальник гальванічних елементів та батарей 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією складальника гальванічних елементів та батарей 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, системи керування та правила обслуговування дозувальних пристроїв, складальних машинок, ручних пресів та іншого устаткування, яке обслуговує; процес складання елементів і батарей; призначення матеріалів, які застосовує, деталей та напівфабрикатів; визначає їх якість зовнішнім оглядом.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує всі операції зі складання гальванічних елементів, секцій та батарей стаканчикової та галетної конструкції із застосуванням спеціального устаткування, пристроїв та інструменту. Виконує ручне паяння або приварювання контактів, струмовідводів, з'єднувального дроту до цинкових полюсів, ковпачків, штепсельних гнізд. Комплектує блоки, секції, батареї та елементи. Заряджає елементи різними електролітними пастами за допомогою спеціальних заряджувальних дозувальних машин та пристроїв. Завальцьовує краї полюсів на настільному токарному верстаті. Стискає та бандажу є краї полюсів на настільному токарному верстаті. Стискає та бандажує секції нитками або стрічками з кабельного паперу на складальних машинах. Виконує внутрішнє паяння або зварювання батарей згідно зі схемою з'єднання. Сортує поліетиленові шайби.

Приклади робіт
Батареї розжарення та анодні - комплектування, паяння та повне складання. Елементи - заряджання, паяння та повне складання. Секції - комплектування та повне складання.