Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Підганяльник шунтів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією підганяльника шунтів 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основні способи підганяння опорів різних типів шунтів; правила вимірювання опору за допомогою мостів опору та потенціометрів різних типів, їх будову та принцип дії; властивості сильнодіючих кислот, які застосовує, та способи виготовлення розчинів різної концентрації; основні формули для визначення опору.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Підганяє опори шунтів з допуском понад 0,1% до 0,01% методом фрезерування, обпилювання або травлення. Визначає розміри опору шунтів за формулами із застосуванням таблиць. Користується складними установками для визначення опору із самостійним їх настроюванням. Складає розчини кислот різної концентрації залежно від допуску опору.