Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів
Інструкція для посади "Лаборант-мікробіолог 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 25. Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів", що затверджен наказом Державного комітету з медичної та мікробіологічної промисловості 22.04.1997 р. Погоджений Міністерством праці України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією лаборанта-мікробіолога 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи мікробіології, мікрології та хімії в межах роботи, яка виконується; призначення і властивості реактивів, які застосовуються; правила складання лабораторних установок; методи установлення точних і складних титрів; будову і правила користування контрольно-вимірювальними приладами; технічні умови і державні стандарти на аналізи, які проводяться; правила технічної документації на роботи, які виконуються.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес ферментації антибіотиків та інших препаратів біосинтезу в лабораторних умовах. Установлює і перевіряє точні та складні титри. Складає лабораторне обладнання. Готує розчини реактивів для перевірки токсичності і пірогенності. Проводить фармакологічну перевірку та випробування препаратів і напівпродуктів на токсичність та пірогенність. Виконує потенціометричні, поляриметричні і мікробіологічні випробування. Визначає активність готової продукції і напівпродукту біологічним методом. Контролює мікробіологічну чистоту нестерильних лікарських засобів. Дотримується стерильності препаратів і допоміжних матеріалів. Попереджає і усуває дрібні несправності лабораторного обладнання. Готує лабораторних тварин до аналізів. Веде бектеріологічний контроль чистоти стерильних приміщень. Оформляє і розраховує результати аналізів.