Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів
Інструкція для посади "Апаратник перколяції 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 25. Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів", що затверджен наказом Державного комітету з медичної та мікробіологічної промисловості 22.04.1997 р. Погоджений Міністерством праці України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією апаратника перколяції 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний режим процесу перколяції і способи його регулювання за показаннями контрольно-вимірювальних приладів і результатами аналізів; правила користування контрольно-вимірювальними приладами; принцип роботи, способи налагодження, регулювання та обслуговування обладнання, яке застосовується; призначення препаратів, що виробляються, і вимоги до них; фізико-хімічні властивості сировини і напівпродуктів; прийоми відбирання проб.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес перколяції (витягнення з рослинної сировини або напівпродуктів діючого начала різних готових лікарських засобів) і супровідні процеси у виробництвах галенових і фармацевтичних препаратів, які передбачені технологічним режимом: подрібнювання рослинної сировини, фільтрування розчинників, екстрактів, настойок, випарювання або розбавлення їх до певної концентрації. Розраховує дозування і завантаження сировини і розчинників, проводить контрольні аналізи і регулює процес перколяції за показаннями контрольно-вимірювальних приладів і результатами аналізів. Обслуговує комунікації і обладнання. Відбирає проби для контрольних аналізів. Координує роботу апаратників нижчої кваліфікації.