Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів
Інструкція для посади "Апаратник одержання сильнодіючих алкалоїдів та кристалічних глікозидів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 25. Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів", що затверджен наказом Державного комітету з медичної та мікробіологічної промисловості 22.04.1997 р. Погоджений Міністерством праці України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта або підготовка безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес отримання сильнодіючих алкалоїдів і кристалічних глікозидів; будову та принцип роботи обладнання, яке застосовується; правила користування контрольно-вимірювальними приладами; вимоги до сировини та напівпродуктів; властивості та дію препаратів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує окремі операції процесу одержання алкалоїдів і кристалічних глікозидів із рослинної сировини під керівництвом апаратника більш високої кваліфікації. Веде регенерацію розчинів, обробляє відходи і маточники, готує окремі реагенти, упарює, фільтрує, дозує та завантажує сировину та напівпродукти відповідно до заданого розрахунку. Обслуговує обладнання. Стежить за допомогою контрольно-вимірювальних приладів за температурними та іншими параметрами процесу. Чистить апарати і змазує механізми.