Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів
Інструкція для посади "Мийник посуду й ампул 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 25. Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів", що затверджен наказом Державного комітету з медичної та мікробіологічної промисловості 22.04.1997 р. Погоджений Міністерством праці України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією мийника посуду й ампул 1 розряду не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: режим миття посуду та ампул на автоматах або напівавтоматах; вимоги до чистоти промитого посуду; будову та принцип роботи мийних автоматів та напівавтоматів; склад розчинів хімікатів для миття посуду; прийоми роботи при митті посуду або ампул на автоматах або напівавтоматах.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Миє скляний посуд, а також шприц-тюбики водою, розчинами різних хімікатів на мийних автоматах або напівавтоматах. Готує розчини кислот і лугів. Проводить душировку та обполіскування дистильованою або знесоленою водою. Регулює процес миття за показаннями контрольно-вимірювальних приладів або за допомогою контрольної ампули в оглядовому ліхтарі мийного напівавтомату. Стежить за роботою напівавтоматів або автоматів за показаннями приладів. Перевіряє під час промивання запаяні ампули на герметичність. Укладає посуд в касети, лотки, листи, ящики, корзини. Заповнює і веде технологічну документацію.

Приклади робіт
Ампули і флакони з медикаментами - промивання на автоматах або напівавтоматах з перевіркою на герметичність. Флакони, ампули, шприц-тюбики та інші вироби для медикаментів - миття на мийних машинах різних конструкцій.