* *

 Категорія - Керівники |  Галузь - Соціальні послуги
Інструкція для посади "Головний державний соціальний інспектор", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 80. Соціальні послуги. (Із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства праці та соціальної політики N 274 від 24.07.2006 р.)", що затверджен наказом Міністерства праці та соціальної політики України 14.10.2005 р., N324.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна вища освіта відповідного професійного спрямування (магістр, спеціаліст). Стаж роботи в державній службі на посаді провідного державного соціального інспектора - не менше 3 років або стаж роботи за фахом в інших сферах управління - не менше 7 років. Післядипломна освіта у сфері управління: магістр державного управління за спеціалізацією "гуманітарна та соціальна політика".

Знає та застосовує у діяльності: Конституцію України; Закон України "Про державну службу"; законодавчі акти, розпорядчі, інструктивні та методичні документи, що регламентують соціальний захист населення; порядок підготовки та внесення проектів законодавчих та нормативних актів; практику застосування законодавства; основи державного управління та права; основи діловодства; державну мову; правила експлуатації комп'ютерної" обчислювальної та організаційної техніки; правила охорони праці та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Забезпечує рішення питань з надання державної соціальної допомоги та використання коштів державного бюджету, направлених на ці цілі. Організовує та забезпечує контроль, аналіз та оцінку стану справ з відповідного напряму та розробляє пропозиції щодо вдосконалення правового поля. Узагальнює практику застосування законодавства та хід реалізації державної політики у сфері соціального забезпечення, надання пільг та соціальної допомоги. У межах наданої компетенції бере участь у розробленні проектів законодавчих і нормативних актів державних програм, а також нормативних та організаційно-методичних документів. Проводить експертизу документів з відповідного напряму роботи та готує інформацію про результати цієї роботи. Аналізує та узагальнює відповідний досвід з метою використання при вирішенні питань підвищення ефективності соціальної сфери. Готує проекти відповідей на запити центральних органів виконавчої влади, місцевих органів державної влади, а також підприємств, установ, організацій та громадян з питань, що входять до його компетенції. Бере участь в організації та проведенні нарад, семінарів, конференцій з відповідних питань. Організовує роботу з документами відповідно до чинного законодавства.