* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Наплавник пластмаси 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією наплавника пластмаси 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову установки для напилення та електричної печі; термостійкість та світломіцність пігменту і порошкової суміші; вимоги до порошкової суміші поверхонь деталей, що підлягають напиленню; режим нагрівання, наплавлення і охолодження деталей; будову спеціальних пристроїв і контрольно-вимірювальних приладів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Наплавляє пластмасу і полімерно-композиційні матеріали на деталі простої конфігурації методом напилення. Складає компоненти, підбирає пігмент для придання деталям визначеного кольору та готує високодисперсну порошкову суміш. Ізолює окремі ділянки деталей, які не підлягають напиленню. Завантажує і нагріває деталі в електропечі. Перевіряє наплавлення деталей на проміжних і остаточних операціях зовнішнім оглядом і спеціальним контрольним інструментом. Виправляє дефекти покриття. Стежить за показаннями контрольно-вимірювальних приладів, станом шару, який напилюється в установці, і нагріванням деталей в печі.

Приклади робіт
Наплавлення: букви і цифри з різних матеріалів; втулки, шайби, кільця армувальні; гачки для вішалки; деталі дверні і віконні; маховики, стакани для ніжок столів, кріплення меблі по-штормовому; ніжки меблів, штанги для одягу; ручки і рукоятки.