Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Оператор поста керування агрегатами безперервного травлення, знежирення, лудіння, оцинкування, лакування та відпалювання 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією оператора поста керування агрегатами безперервного травлення, знежирення, лудіння, оцинкування, лакування та відпалювання 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову устаткування, яке обслуговує; систему гідравлічних і пневматичних приводів; процес електролітичного знежирення та лудіння рулонної жерсті; електричні схеми керування механізмами у межах роботи, яку виконує.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує за допомогою командо-контролерів роботою: механізмів розмотувальної станції на агрегатах безперервного травлення і відпалу листового металу в рулонах; механізмів головного поста розмотувальної станції і зварювально-зшивальної машини на агрегатах безперервного електролітичного травлення, знежирення, лудіння, оцинкування та лакування; механізмів розмотувальної і намотувальної станції агрегату безперервного травлення, електролітичного лудіння та лакування рулонної жерсті; ножицями на агрегатах безперервного травлення та знежирення. Обслуговує агрегат періодичного травлення. Пускає, зупиняє механізми та регулює швидкість руху. Подає рулони на розмотувач і штаби в агрегат, зварює штаби, згортає рулони. Стежить за поверхнею штаби та виявляє завороти та рвані кромки, складки, риски, подряпини, пропалювання штабів у ваннах знежирення та інші дефекти і бере участь в їх усуненні. Забезпечує нормальну роботу устаткування, яке обслуговує, та самостійно виконує поточний ремонт.