Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Наплавник пластмаси 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією наплавника пластмаси 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: електричну схему печі у межах роботи, яку виконує; будову калорифера та повітропроводу; хімічні властивості пігментів, порошкової пластмасової та інших сумішей у межах роботи, яку виконує; способи визначення температури нагрівання деталей за приладами та візуально; конструкцію спеціальних пристроїв.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Наплавляє пластмасу і полімерно-композиційні матеріали на деталі середньої і складної конфігурації, довгомірні та нерівномірної товщини методом напилення. Виконує багатошарове та захисно-декоративне покриття. Регулює температурний режим роботи електропечей та шару, який напилюється, в установці. Установлює раціональний режим роботи електропечі і установки для напилення деталей залежно від властивостей матеріалів, якими покриває, і порошкової суміші. Монтує спеціальні підвіски для покривання складних деталей.

Приклади робіт
Наплавлення: жалюзі; каркаси меблів; корпуси і кришки унітазів; кронштейни полиць і столів; огорожі полиць і ліжок; полиці відкидні; поручні та кронштейни поручнів; решітки; труби; фіксатори кватиркові; хомути вогнегасників з пряжками.