Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Оператор установок для нанесення покриттів у вакуумі 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: принцип дії устаткування, яке обслуговує; властивості розчинників, кислот, луг і інших матеріалів, які застосовує, режим сушіння і очищення інструменту, деталей, виробів і оснастки; способи перевірки якості підготовки виробів під покривання; правила безпечного ведення робіт на діючих електроустановках, які працюють у вакуумі, та під час роботи зі стисненими газами; способи очищення камер.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес нанесення зносостійких, декоративних та захисних покриттів з нітрид, боридів, карбідів і інших матеріалів методом іонного напилення на інструмент, деталі вироби в вакуумних установках з пульта керування під керівництвом оператора вищої кваліфікації. Очищає, знежирює інструмент, деталі, вироби та оснастку бензином, гасом, ацетоном, спиртом і іншими розчинниками. Промиває водою, різними розчинами у ваннах, на ультразвукових та інших установках, здійснює сушіння, продування повітрям, травлення в розчинах кислот і лугів інструмент, деталі, вироби. Перевіряє якість очищення. Чистить камери установки.