Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Лудильник (оцинковувач) електролітичним методом 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією лудильника (оцинковувача) електролітичним методом 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструкцію, кінематичні і електричні схеми високошвидкісних агрегатів безперервного електролітичного лудіння і агрегатів для електрохіміко-термічного оброблення.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес електролітичного лудіння жерсті або оцинкування штабового металу в рулонах на безперервних агрегатах за наявності вбудованого в лінію лудіння агрегату різання штаби. Протягує та зшиває штаби під час пуску агрегату та в разі обривання стрічки. Визначає якість покриття та відповідність порізаних листів і рулонів вимогам стандартів. Стежить за безперебійною роботою агрегату, своєчасним подаванням до розмотувальної станції, якістю зварювання штабів, підготовкою поверхні штаби, якістю і товщиною покриття. Настроює всі вузли агрегату: зварювальної машини, тягнучих і струмоведучих роликів, дискових ножиць і інших вузлів агрегату. Бере участь у поточному ремонті устаткування, яке обслуговує. Веде разом з лудильником вищої кваліфікації процес електролітичного оцинкування труб на безперервних високошвидкісних агрегатах, в тому числі установках складного електрохіміко-термічного оброблення труб.