Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Травильник 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією травильника 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, кінематичні і електричні схеми безперервних травильних агрегатів у межах роботи, яку виконує; склад, властивості і рецептуру травильних розчинів; властивості кислоти і травильних присадок; конструкцію спеціальних пристроїв; будову, призначення і умови застосування складних контрольно-вимірювальних приладів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес травлення листа в рулонах у ваннах травильних машин періодичної дії. Веде процес травлення листового, штабового і сортового прокату якісних і спеціальних марок сталі, листа в рулонах на агрегатах безперервної дії, а також листового металу для підготовки його до покривання. Веде процес травлення труб на спеціальних установках методом струминного травлення. Бере участь в процесі травлення листового металу в рулонах якісних і спеціальних марок сталі на агрегатах безперервної дії. Заряджує травильні ванни і коректує травильні розчини. Регулює температуру розчинів і активність ванн. Додає кислоти, воду, травильні присадки та заміняє розчини. Установлює і заряджає сифони, настроює проводки між валками в процесі заміни розчину.