Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Травильник 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: принцип роботи, будову і правила обслуговування травильних ванн; призначення промивок і травлення; основи процесу травлення і очищення заготовок і виробів електролітичним і хімічним способом; температуру ванн і підігрівання виробів перед травленням; склади травильних розчинів; правила підготовки травильних ванн; властивості кислот і правила поводження з ними; правила підготовки балонів і труб до травлення; способи травлення простих деталей; способи сушіння деталей після травлення.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує грубе травлення (відбілювання) простих деталей з легкодоступними місцями для травлення. Веде процес травлення простих деталей і виробів з різних металів з легкодоступними для травлення місцями. Готує ванни для травлення виробів в різних лугах і кислотах. Готує електроліти і розчини потрібної концентрації під керівництвом травильника вищої кваліфікації. Стежить за температурою ванн. Веде процес травлення в електричних ваннах металевих деталей великих габаритів перед гальванічним покриванням. Бере участь в процесі травлення сортового прокату. Готує балони до травлення (очищає, фарбує різьби горловини і готує зовнішні поверхні). Подає і установлює труби в жолоб струминної установки, затискає трубу спеціальними пристроями. Змиває, промиває і сушить деталі після травлення. Змиває старе маркування. Завантажує деталі в корзини (касети) та вивантажує їх з корзини (касет) після травлення.

Приклади робіт
Вироби посудні (циліндричні і плоскі) і арматура до них - травлення, нейтралізація під емалювання. Відливки блоків головок циліндрів, картери - травлення. Деталі з дрібною різьбою - травлення. Кожухи зварні, вузли повітропроводів з впаяними втулками і накидними гайками - травлення і пасивування. Корпуси суцільнотягнені закатані - травлення. Кулі і сепаратори для шарикопідшипників - травлення. Ротори і статори конденсаторів перемінної ємності з впаяними пластинами - травлення. Терпуги - хімічне відновлення.