Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Фосфатувальник 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією фосфатувальника 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: принцип дії ванн; способи фосфатування; процеси травлення, знежирення, крацювання, промивання, способи ізолювання місць, які не підлягають фосфатуванню, вимоги до деталей і виробів, які фосфатує; призначення і умови застосування спеціальних пристроїв під час фосфатування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес фосфатування деталей та вузлів середньої складності з їх попередньою підготовкою: травлення, знежирення, крацювання і промивання з наступним покриванням лаками або маслом. Ізолює місця, які не підлягають фосфатуванню. Складає і коректує розчини за заданою рецептурою. Підігріває ванни до потрібної температури та визначає кислотність ванн титруванням.