Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Випалювач емалі 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: принцип роботи устаткування, яке обслуговує; вимоги до емалевого покриття, призначеного для випалу; методи правки виробів після випалу; призначення і умови застосування простих пристроїв і контрольно-вимірювальних інструментів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Випалює прості та середньої складності деталі, покриті різними емалями, в конвеєрних, камерних, газових та муфельних печах під керівництвом випалювача емалі вищої кваліфікації. Готує пристрої та інструмент і промазує їх глиною. Транспортує вироби до печей та до місця фарбування. Установлює вироби на випалювальний інструмент та знімає після випалу. Править гарячі вироби після випалу та укладає їх.

Приклади робіт
Випалювання емалі на деталях; заглушки; корпуси сальників; кришки люків; патрубки; фланці.