Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Оператор фарбувально-сушильної лінії та агрегату 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією оператора фарбувально-сушильної лінії та агрегату 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, кінематичні схеми та правила налагодження устаткування, яке обслуговує; правила настроювання та регулювання контрольно-вимірювальних приладів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес попереднього і остаточного очищення в дробометальних установках від пригару, окалини, корозії та залишків протикорозійного покриття листового і профільного металу, металевих виробів та деталей на фарбувально-сушильній лінії з пульта керування. Нагріває метал, який обробляє, вироби та деталі у нагрівальній печі. Регулює горіння та підтримує за допомогою контрольно-вимірювальних приладів температурний режим нагрівальної печі для забезпечення заданих параметрів відповідно до технологічного процесу. Контролює якість фарбувального шару. Налагоджує та виконує поточний ремонт механізмів, які обслуговує.