Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту устаткування теплових мереж 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: принцип дії, розташування і призначення устаткування, що ремонтується, і його вузлів; прийоми слюсарної обробки, призначення і правила застосування нескладного слюсарного і вимірювального інструменту, пристроїв; правила роботи в умовах перетину трас теплових мереж із комунікаціями (фекальними, газовими, водопровідними, кабельними); захисні і запобіжні засоби для роботи з ручним, пневматичним і електрифікованим інструментом; елементарні знання з матеріалознавства; послідовність і правила розбирання та складання запірної арматури й фланцевих з'єднань трубопроводів; способи прокладання, кріплення трубопроводів в каналах, траншеях і тунелях та правила дотримання ухилів; прості прийоми такелажних робіт; будову простих такелажних засобів і правила користування ними; правила стропування вантажів малої маси.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює слюсарну обробку деталей за 12 - 14 квалітетами (5 - 7 класами точності). Чистить грязьовики і відстійники, видаляє воду з камер. Установлює огорожі котлованів, тимчасові мости. Здійснює планування та влаштування основи під укочення. Доставляє на робоче місце, підготовляє до роботи і прибирає слюсарний інструмент, інвентар, пристрої та матеріали. Працює спільно з електрогазозварником на майданчиках, в колодязях, колекторах. Під керівництвом слюсаря вищої кваліфікації здійснює розбирання, ремонт і складання устаткування теплових мереж з діаметром труб до 300 мм, ревізію і ремонт фланцевої арматури із застосуванням нескладного слюсарного і вимірювального інструменту і пристроїв, шурфування підземних комунікацій на перетині з тепловими мережами, влаштування піщаної або щебеневої набивки під асфальт під час ремонту теплотраси, а також виконує нескладні такелажні роботи під час переміщення вузлів і деталей устаткування.

Приклади робіт
Арматура запірна різьбова і фланцева - розбирання, перебивання сальників. Болти - нарізання і прогонка різьби, складання болтового з'єднання. Деталі кріпильні - очищення від мастики і накипу, прогонка різьби, вирубування і обпилювання в межах вільних розмірів, обрізання під різними кутами, свердління отворів. Заглушки на трубопроводі - зняття болтів, відтиснення фланців і очищення від старих прокладок. Компенсатори сальникові - розбирання. Кріплення трубопроводів - огляд і очищення, перевірка на цілісність. Мати ізоляційні зі скловати і пергаміну - виготовлення. Прокладки простої конфігурації з азбесту, гуми, картону, пароніту - розмічання, вирубування за розміткою. Репери теплового розширення - заміна. Труби діаметром до 50 мм - згинання за шаблоном вручну або на верстаті.