Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Електромонтер з ремонту та монтажу кабельних ліній 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: елементарні знання про марки кабелів і кабельної арматури, області їх застосування; правила зберігання і способи розкочування кабелів з барабанів; слюсарний, мірильний і спеціальний інструмент для кабельних робіт; призначення монтажних пристроїв і конструкцій; загальні знання про кабельні і прошпарювальні маси, припої та флюси, матеріали, що застосовуються для ремонту кабельних ліній; правила навантажування і перевезення кабелю і кабельних барабанів; правила проведення земляних робіт; навички практичного надання першої допомоги потерпілим від нещасних випадків, у тому числі способи штучного дихання і зовнішнього масажу серця.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Готує трасу, канал, тунель, колектор для прокладання кабелю; виконує земляні роботи. Виконує допоміжні роботи під час демонтажу, ремонту і монтажу муфт і маслонаповнених кабельних ліній, пофарбування металоконструкція і укладеного на них кабелю. Підготовляє, подає і прибирає кабель, інструмент, матеріали, пристрої, розставляє пристрої на трасі. Під керівництвом електромонтера вищої кваліфікації розбирає, ремонтує і складає просту арматуру і устаткування кабельних ліній напругою до 3 кВ.

Приклади робіт
Баки живлення маслонаповнених кабелів - розпакування. Барабани кабельні - розшивання і установлення на домкрати. Колектори кабельні - протягування кабелю по роликах, укладення на конструкції з виправленням і установленням прокладок і хомутів. Кабелі маслонаповнені - засипання з'єднувальних муфт, очищення трубок сталевими йоржами під час складання і установлення колекторів. Муфти з'єднувальні, - підготовка і протирання перед установленням, пофарбування антикорозійною сполукою. Прокладки захисні - виготовлення і установлення. Траншеї кабельні - влаштування верхнього шару і установлення захисного покриття (цегли або сигнальної стрічки), вийняття з траншеї демонтованої муфти і кінців кабелю з очищенням від землі під час заміни кабелю.