Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Електромонтер з ремонту апаратури релейного захисту й автоматики 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромонтера з ремонту апаратури релейного захисту й автоматики 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технічні характеристики устаткування, що обслуговується; види пошкоджень в електричних установках; умови вибіркової дії захисних пристроїв; конструкції електромагнітних і індукційних реле; принципові схеми керування і сигналізації вимикачів з дистанційним приводом; схеми ємнісних подільників напруги; вимоги до точності трансформаторів струму; призначення і основні вимоги до максимального струмового захисту, струмової відсічки, максимально-направленого захисту, диференціального, газового, дистанційного захисту; призначення пристроїв автоматичного повторного ввімкнення (АПВ); призначення автоматичного ввімкнення резерву (АВР) і основні вимоги до АВР; основні параметри і схеми ввімкнення напівпровідникових приладів (діоди, транзистори, тиристори); апаратуру для перевірки захистів; розрахунки в межах побудови геометричних кривих для регулювання апаратів релейного захисту; поводження з комплектними випробувальними пристроями для перевірки захистів; основи електроніки і напівпровідникової техніки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює розбирання, ревізію, складання, технічне обслуговування і усуває дефекти устаткування, змонтованого на панелях релейного захисту середньої складності. Ремонтує і регулює реле середньої складності із розкриттям реле, усуненням дефектів механізму кінематики, електричної схеми, регулюванням, балансуванням, заміною деталей. Здійснює частковий ремонт пристроїв складних захистів. Ремонтує і здійснює технічне обслуговування комплектних випробувальних приладів для перевірки захистів середньої складності, пристроїв електромагнітної і електромеханічної блоківок. Здійснює складання випробувальних схем для перевірки, налагодження релейних захистів середньої складності, пристроїв автоматики, вимірювальних трансформаторів і випробовування ізоляції кіл вторинної комутації з напівпровідниковими приладами та інтегральними мікросхемами.

Приклади робіт
Вимикачі автоматичні низької напруги - ревізія, настроювання електричних характеристик. Захисти газові, струминні реле - перевірка дії на вимкнення. Захисти дистанційні електромеханічні і електронні - участь у ревізії і відновленні. Захисти диференціально-фазні всіх типів (за винятком мікропроцесорних) - участь у ревізії і відновленні. Панелі аварійних осцилографів і реєстраторів аварійних подій - налагодження і перевірка. Приставки вимикаючі до електромагнітних приводів - установлення, механічне регулювання. Прилади світлової і звукової сигналізації - підбір, установлення і перевірка. Приводи електромагнітні, реле часу електромеханічні, електронні, моторні та на напівпровідниковій базі - виявлення дефектів і несправностей. Реле максимального струму всіх типів (окрім мікропроцесорних), проміжні і сигнальні реле всіх типів - налагодження. Трансформатори струму і напруги - перевірка електричних характеристик. Шафи автоматики насосних, компресорних установок системи охолодження трансформаторів і автотрансформаторів - ревізія, налагодження.