Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Слюсар з обслуговування теплових мереж V група кваліфікації", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з обслуговування теплових мереж IV групи кваліфікації - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: схему дільниці, що обслуговується; будову та принцип роботи устаткування теплових мереж; особливості роботи на устаткуванні, що перебуває під тиском; призначення і місця установлення арматури, компенсаторів, засобів вимірювань дільниці, що обслуговується; види і правила виконання земляних, такелажних, ремонтних і монтажних робіт; слюсарну справу; основи теплотехніки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює обхід і перемикання трас підземних і надземних теплових мереж. Стежить за станом зовнішньої поверхні теплотрас із метою запобігання затопленню трубопроводу верхніми або ґрунтовими водами. Перевіряє стан попутних дренажів та дренажних колодязів, очищає дренажні труби в колодязі, відкачує воду з камер та колодязів. Здійснює огляд устаткування в камерах або в надземних павільйонах. Здійснює обслуговування і поточний ремонт запірної і регулювальної арматури з ручним приводом і з приводом від черв'ячної передачі, спускних і повітряних кранів, опор, металоконструкцій, сальникових компенсаторів та іншого устаткування і споруд теплових мереж. Перевіряє камери на загазованість, підтримує камери і все устаткування камер або надземних павільйонів в чистоті, фарбує металоконструкції, маркує трубопроводи і арматуру, готує шурфи на трасах. Проводить капітальний ремонт теплових мереж, гідравлічні та теплові випробування мереж. Проводить пуск і налагодження теплових мереж, контролює режими їх роботи.

Спеціалізація
У разі обслуговування устаткування теплових мереж з трубопроводами діаметром понад 500 мм.