Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Оцинковувач гарячим способом 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією оцинковувача гарячим способом 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: кінематичні, електричні схеми цинкувального агрегату безперервної дії і потоково-механізованої лінії у межах роботи, яку виконує, і правила їх налагодження; температуру плавлення цинку і вплив температури розплавленого цинку на товщину шару покриття; фізико-хімічні властивості цинку і хімікатів, які застосовує для оцинкування, в межах виконуваної роботи; види дефектів і причини неякісної підготовки поверхонь листів і стального дроту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес гарячого оцинкування листової сталі і труб на агрегатах безперервної дії. Стежить за якістю травлення листової сталі та правильним подаванням листів в цинкувальну машину. Веде процес гарячого оцинкування безперервної стальної стрічки у ванні з розплавленим цинком на агрегатах безперервної дії разом з оцинковувачем гарячим способом вищої кваліфікації. Оцинковує сітки і дріт діаметром понад 1 мм. Готує електроліт і травильний розчин. Додержує задану швидкість проходження дроту і сітки через ванни. Налагоджує цинкувальний агрегат. Бере участь в настроюванні і ремонті устаткування цинкувального агрегату. Веде процес гарячого оцинкування великогабаритних елементів з профільного металопрокату і різьбових поверхонь кріпильних деталей в ваннах з розплавленим цинком на потоково-механізованій лінії разом з оцинковувачем гарячим способом вищої кваліфікації.