Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Оцинковувач гарячим способом 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією оцинковувача гарячим способом 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: принцип роботи нагрівальних печей та оцинковувальних ванн; сутність процесу гарячого оцинкування; правила занурення виробів в розплавлений цинк; будову намотувального апарату; найменування й маркування металів, які обробляє; правила поводження з хімікатами і розплавленим цинком.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес оцинкування зануренням простих за конфігурацією виробів і деталей методом гарячого оцинкування в печах і ваннах за установленою технологією. Заправляє ванни флюсами і присадними матеріалами. Визначає придатність виробів до оцинкування. Завантажує протравлені та промиті листи, вироби і деталі у ванни для оцинкування. Додає цинк у ванну по мірі витрати його на покривання. Заправляє флюсові коробки нашатирем. Протягує оцинковані труби через обтиральне кільце. Оцинковує сітки і дріт діаметром до 1 мм під керівництвом оцинковувача гарячим способом вищої кваліфікації. Стежить за правильним намотуванням дроту і знімає його з барабанів.