Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Оцинковувач гарячим способом 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією оцинковувача гарячим способом 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову і способи підналагодження агрегатів безперервного оцинкування, нагрівальних печей, та оцинковувальних ванн; основні властивості металів і матеріалів, які застосовуються під час гарячого оцинкування; склад сплавів для оцинкування; вплив флюсів і присадок на якість покриття.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес оцинкування зануренням труби, листової сталі, посуду і інших виробів з важкодоступними для оцинкування місцями. Веде разом з оцинковувачем гарячим способом вищої кваліфікації процес оцинкування листової сталі і труб на цинкувальних агрегатах безперервної дії. Готує флюс для оцинкування і вводить його у ванну з розплавленим цинком. Стежить за рівномірним розподіленням цинку на поверхні виробу. Визначає якість оцинкування за структурою і кольором покриття. Готує розчин рідкого флюсу для оцинкування листів сухим способом. Веде флюсовий режим гарячого оцинкування листів в цинкувальних апаратах. Надає розплавленому нашатирю найбільшої рухомості шляхом додавання різних компонентів. Підналагоджує агрегат. Стежить за рівнем флюсу в припійній коробці. Оцинковує сітки і дріт діаметром до 1 мм. Відбирає і здає проби цинку на аналіз.