Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Відпальник виробів 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: принцип роботи устаткування, яке обслуговує; асортимент виробів, які відпалює; способи установлення та розкладання виробів на решітку печі або на стрічку конвеєра; способи обприскування виробів перед відпалюванням; правила завантаження виробів в піч та вивантаження відпалених виробів; призначення та умови застосування спеціальних пристроїв, простого і середньої складності контрольно-вимірювального інструменту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Готує печі до роботи. Установлює та розкладає вироби на решітку муфельної печі або на стрічку конвеєрної печі. Обприскує вироби нашатирем або соляною кислотою перед завантаженням в піч. Завантажує вироби в піч. Вивантажує відпалені вироби з печі або знімає їх зі стрічки конвеєра. Готує активоване вугілля та пристрої для ведення процесу відпалювання. Відбілює, здійснює крацювання і сушить вироби та напівфабрикати після відпалювання.