Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Випалювач емалі 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією випалювача емалі 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову установок струмів високої частоти; технічні умови випалювання виробів, покритих кислотостійкими ґрунтовими, покривними емалями; правила визначення готовності плавлення емалі за кольором жару; властивості вогнетривких матеріалів, які застосовуються під час будування печей.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Випалює особливо складні вироби, покриті кислотостійкими ґрунтовими покривними емалями в муфельних, камерних печах і на установках струмів високої частоти. Стежить за роботою печей та довготривалістю випалу. Регулює температурний режим печей. Усуває дефекти емалевого покриття під час випалювання виробів.

Приклади робіт
Випалювання емалі на виробах; апаратура з кислотостійкою емаллю; апаратура, яка працює під тиском; днища друк-фільтрів; котли стальні і чавунні; мішалки пропелерні; труби суднових систем і трубопроводів, зігнуті в одній площині з двома і більше згинів.