Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Налагоджувальник устаткування металевого покриття та фарбування 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією налагоджувальника устаткування металевого покриття та фарбування 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, технічну характеристику устаткування і способи налагодження напівавтоматичних ліній; прийоми і порядок пуску, налагодження, контролю за роботою лінії; методи контролю концентрації і температури розчинів електролітів, травильних та промивальних ванн; основи пневмогідроелектроавтоматики, механіки і електроніки у межах роботи, яку виконує; конструктивні особливості універсальних і спеціальних пристроїв, оснастки; правила регулювання контрольно-вимірювальних приладів; принципові електросхеми ліній, які обслуговує; принцип роботи автоматичних засобів контролю і схем вмикання в мережу; будову різних промислових маніпуляторів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Налагоджує напівавтоматичні лінії та установки: гальванічні, травлення і фосфатування, лакування, фарбувально-сушильні та газотермічної і електродугової металізації для покривання та фарбування деталей і виробів. Виконує пробне оброблення деталей та здає їх до ВТК. Стежить за роботою ліній, які обслуговує. Забезпечує безперебійну роботу ліній. Налагоджує окремі вузли промислових маніпуляторів (роботів) з програмним керуванням.