Категорія - Фахівці |  Галузь - Авіаційний транспорт
Інструкція для посади "Експедитор з авіаперевезень", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр або молодший спеціаліст). Стаж роботи з авіатранспортних перевезень - не менше 1 року. Володіння англійською мовою.

Знає та застосовує у діяльності: основні льотно-технічні характеристики літака; завантажувальне обладнання та основні принципи виконання завантажувально-розвантажувальних операцій; правила оформлення провізної документації, правила перевезення небезпечних вантажів та товарів військового призначення; основи трудового законодавства, керівні документи Мінтрансу, Укравіатрансу, своєї авіакомпанії, правила організації режиму праці та відпочинку, правила з охорони праці під час виконання робіт на літаку, порядок розслідування авіаційних подій.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
При підготовці до рейсу вивчає умови контракту на виконання авіаперевезень. Оформлює наказ на виконання рейсу. Опрацьовує з командиром графік та маршрути польотів, з інженером з експлуатації літака (відповідальним за завантаження) методики виконання завантажувально-розвантажувальних робіт, комплектування необхідного завантажувального обладнання. Оформлює і контролює повноту документації на виліт (генеральна декларація, митні документи, документи на вантажі осіб, які супроводжують вантаж тощо). Оформлює виліт в митній, еміграційній та інших службах аеропорту. Організовує з інженером з експлуатації літака завантажувально-розвантажувальні роботи, режим праці, відпочинку та харчування льотно-технічного складу літака. Вирішує питання розрахунків зі службами аеропортів за надані послуги, забезпечує оформлення необхідних документів на вантаж та супроводжуючих його осіб, передає інформацію про хід виконання авіаперевезень на свою авіакомпанію та замовнику. Контролює правильне оформлення документів на вантажі, в тому числі і небезпечні, відповідність характеру вантажу перевізним документам. Готує фінансово-економічний звіт за виконані авіаперевезення, аналізує економічну ефективність виконаних авіаперевезень. Інформує керівництво авіакомпанії про виникнення авіаційних подій та нештатних ситуацій. У випадках виникнення авіаційних подій виконує обов'язки голови комісії з розслідування авіаційної події до повернення літака на базу або до прибуття комісії.