Категорія - Фахівці |  Галузь - Авіаційний транспорт
Інструкція для посади "Бортовий оператор-інструктор автоматизованої системи льотного контролю", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Наявність свідоцтва бортового оператора 1 класу. Стаж роботи бортовим оператором автоматизованої системи льотного контролю - не менше 3 років.

Знає та застосовує у діяльності: Повітряний кодекс України, накази, розпорядження, інші нормативні документи, які регламентують льотну роботу на безпеку польотів, керівну документацію, що регламентує діяльність бортоператорів та експлуатацію комплексу автоматизованих систем льотного контролю.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Проводить цілеспрямовану роботу з метою якісного навчання та підготовки льотного складу, здійснює контроль за якісним виконанням льотних перевірок радіотехнічних засобів аеродромів. Систематично проводить з льотним складом заняття з питань програм та методик з льотної перевірки радіотехнічних засобів аеродромів. Здійснює перевірки практичної роботи бортоператорів у рейсових і аеродромних умовах під час експлуатації комплексу автоматизованої системи льотного контролю. Керує підготовкою бортоператорів автоматизованих систем льотного контролю. Перевіряє теоретичні знання та практичні навички бортоператорів автоматизованих систем льотного контролю з питань льотної експлуатації комплексу автоматизованих систем льотного контролю. Перевіряє знання та приймає заліки у бортоператорів на продовження терміну дії свідоцтв фахівців цивільної авіації. Проводить аналіз роботи бортоператорів з льотних перевірок радіотехнічних засобів і правил експлуатації автоматизованих систем льотного контролю. Планує та проводить професійне навчання та сезонну підготовку бортоператорів до виконання польотів у періоди навігації. Складає річні і місячні плани-графіки виконання льотних перевірок радіотехнічних засобів аеродромів і подає їх на узгодження директорові авіакомпанії. Бере участь у розробленні нових програм і методик льотних перевірок радіотехнічних засобів.