Категорія - Фахівці |  Галузь - Авіаційний транспорт
Інструкція для посади "Інспектор з пошуку та рятування", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Стаж роботи у галузі авіації - не менше 5 років, з них на посадах, що залучаються до пошуково-рятувального забезпечення польотів - не менше 3 років. Наявність свідоцтва (Сертифіката) післядипломного підвищення кваліфікації з пошуково-рятувального забезпечення польотів протягом останніх 3-х років.

Знає та застосовує у діяльності: Повітряний кодекс України; основи трудового законодавства; нормативно-правові акти України і документи міжнародних організацій, що регулюють діяльність цивільної авіації та регламентують діяльність служби; накази, вказівки, інструкції та інші документи галузі, структуру і функціональні зв'язки між підрозділами Укравіатрансу та підприємствами цивільної авіації, порядок організації пошуково-рятувального забезпечення польотів і методику виконання пошукових та аварійно-рятувальних робіт; правила та норми пожежної безпеки, режиму, сертифікації експлуатантів та порядок інспектування з питань авіаційного пошуку та рятування; періодичність та ведення установленої звітності.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Перевіряє стан готовності сил та засобів пошуково-рятувального забезпечення польотів у підприємствах авіаційного транспорту, здійснює контроль за правильною експлуатацією технічного обслуговування та збереження бортових і наземних аварійно-рятувальних засобів, проведення спеціальної аварійно-рятувальної підготовки льотного і наземного персоналу. Бере участь у сертифікації експлуатантів, інспектуванні підприємств авіаційного транспорту України з питань пошуково-рятувального забезпечення польотів, розслідуванні авіаційних подій із цивільними повітряними суднами, організації підвищення кваліфікації спеціалістів пошуково-рятувальних служб та посадових осіб, що залучаються до пошуково-рятувального забезпечення польотів, випробуваннях нових зразків пошукових і аварійно-рятувальних засобів, спорядження і техніки. Розробляє заходи щодо подальшого удосконалення пошуково-рятувального забезпечення польотів, готує матеріали для звітності.