Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Міксеровий 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: принцип роботи міксера; види та властивості вогнетривких матеріалів, необхідних під час догляду за міксером; схему централізованого змащування міксера; види, властивості та якість мастильних матеріалів; основи слюсарної справи.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Скачує шлак з міксерів, відбиває скрап, заправляє носик та горловину міксера, очищує чавуновозні ковші після зливання під керівництвом міксерового вищої кваліфікації. Пробиває отвір в шлаковій кірці ковшів для зливання чавуну в міксер. Супроводжує ковші з гарячим чавуном під час подавання їх до сталеплавильних агрегатів. Керує механізмами повороту міксера, підйому кришок зливного та заливного отворів міксера. Доставляє проби чавуну в експрес-лабораторію, мастильні матеріали та змащує міксер. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується. Бере участь у ремонтах вогнетривкої кладки міксера та його устаткування. Очищує та прибирає робоче місце та залізничні колії біля міксера.