Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Горновий з десульфурації чавуну 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією горнового з десульфурації чавуну 5 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес десульфурації чавуну у ковшах гранульованим магнієм, що вводиться у струмені природного газу; основи взаємодії природного газу та азоту з магнієм та компонентами чавуну та шлаку; фізико-хімічні властивості природного газу та азоту; вплив хімічного складу та властивостей газоносія та гранульованого магнію на хід та ефективність процесу десульфурації; будову системи аварійної та технологічної сигналізацій; електричні схеми керування; правила роботи з системами газопроводу та судинами, що працюють під тиском, план ліквідації аварії.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес десульфурації рідкого чавуну у ковшах методом вдування гранульованого магнію у струмені природного газу. Готує системи і виконує операції з пневмотранспортуванням гранульованого магнію. Встановлює та знімає канал фурми, замінює фурми, ремонтує вогнетривку обмазку фурм. Виконує пневморідинну обробку та очистку камер випарників. Керує електропровідною апаратурою подавання природного газу на фурми та азоту у витратні бункери та систему завантаження магнію. Стежить та контролює показання контрольно-вимірювальних приладів та датчиків аварійної і технологічної сигналізацій за витратами та тиском природного газу і азоту в мережі і в витратних бункерах. Керує механізмами піднімання фурм, кришок та пересування візків. Виконує роботи з запобігання та ліквідації аварій в системі подавання природного газу на фурми. Веде облік за показаннями контрольно-вимірювальних приладів параметрів процесу інжектування магнію. Виконує профілактичні огляди технологічного устаткування.