Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Машиніст гідроочищення та змазування виливниць 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову, принцип роботи та правила технічної експлуатації установки для гідроочищення та змазування виливниць; графік випуску плавок; типи виливниць, правила охолодження виливниць повітрям та водою; склад та властивості лаків та інших мастильних матеріалів, що застосовуються для змазування виливниць; вплив якості очищення та змазування виливниць на якість поверхні зливків; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує механізмами гідравлічної установки та механізмом змазування виливниць. Очищує внутрішню поверхню виливниць та фарбує їх лаком. Перевіряє якість очищення та фарбування виливниць. Забезпечує подавання рухомих составів у двір виливниць. Доглядає за установкою та бере участь у проведенні ремонтів устаткування гідроустановки та механізму змазування. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується.