Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Готувач составів до розливання плавок 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією готувача составів для розливання плавок 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи процесу розливання сталі та кристалізації зливка; технологію підготовки составів виливниць до розливання металу; методи виявлення дефектів сифонного припасу; будову та принцип роботи кранів двору виливниць та відділення роздягання зливків, автоматичних самозахватних кліщів; поверхневі дефекти зливків через неякісну підготовку составів; графік випуску плавок; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Готує состави у дворах виливниць для розважування зливків до 10 т під час розливання зверху. Набирає центрові для составів з вагою зливків до 10 т. Обчищує зовнішню та внутрішню поверхні виливниць, піддонів, візків, центрових від скрапу, окалини, заливин та сміття. Установлює утеплювачі на виливниці та стальні пробки в отвір нижньої частини виливниць. Набирає піддони сифонною цеглою та продуває набрані піддони. Збирає та установлює центрові. Продуває виливниці, обчищує їх від пилу, окалини, скрапу та сміття. Бере участь у виконанні робіт з роздягання зливків та витягування приварених зливків із виливниць, заміні піддонів, центрових, виливниць. Готує піддони для продування сталі через днище конверторів. Маркує зливки, що відправляються на склад.