Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Готувач сталерозливних канав 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією готувача сталерозливних канав 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: марки та властивості сифонної цегли та трубок, які застосовуються для набирання піддонів та центрових; типи виливниць та піддонів, які застосовуються для різних марок сталі.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Бере участь у підготовці стаціонарних сталерозливних канав у розливному прольоті для розливання зливків вагою понад 600 кг з вуглецевої сталі. Знімає утеплювачі та виливниці зі зливків і прибирає зливки із стаціонарної канави, накриває зливки в виливницях кришками та знімає їх, запобігає та ліквідує прориви металу під час розливання під керівництвом готувача вищої кваліфікації. Очищує та продуває піддони. Очищує та змазує виливниці. Набиває та підмазує утеплювачі та воронки, висушує їх у сушильних печах. Набирає піддони та центрові. Прибирає скрап, ливники та сміття і завантажує їх в залізничні вагони. Готує матеріали, інструмент та пристрої для набирання канави і розливання плавки.