Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Готувач сталерозливних канав 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією готувача сталерозливних канав 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи технологічного процесу виплавки і розливання сталі; вплив підготовки виливниць на якість поверхні зливків; способи розливання сталі та їх особливості.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Готує стаціонарні сталерозливні канави в розливному прольоті для розливання зливків вагою понад 600 кг із вуглецевої сталі з встановленням центрових, виливниць і утеплювачів на піддони під керівництвом готувача сталерозливних канав вищої кваліфікації. Бере участь у підготовці стаціонарних сталерозливних канав для розливання дрібних зливків вагою до 600 кг із вуглецевої сталі або для розливання легованої і високолегованої сталі незалежно від ваги зливків. Знімає утеплювачі і виливниці із зливків і прибирає зливки з канави. Накриває зливки у виливницях кришками і знімає їх. Очищає стаканчик і обмиває сталевий отвір у ковші киснем. Відбирає проби сталі для аналізу. Перевіряє якість сифонної цегли, приготовлених розчинів, стан піддонів і якість швів. Ліквідує прорив металу під час розливання сталі.