Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Грануляторник доменного шлаку 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: принцип роботи устаткування грануляційної установки, механізмів кантування ковшів, пневматичних відбійних молотків та навантажувальних механізмів, які застосовуються; властивості рідкого та гранульованого шлаку; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Гранулює вогнянорідкий шлак на установках мокрої, напівсухої та сухої грануляції продуктивністю до 1 млн тонн шлаку за рік. Керує механізмами установки, включає подавання води в басейн, грануляційний жолоб, траншею та підтримує необхідний рівень. Регулює співвідношення шлаку та води при зливанні на грануляційній установці. Кантує шлаковозні ковші, очищує шлакові жолоби, стічні канави та розбиває захолонути в ковшах шлак пневматичними відбійними молотками та іншими інструментами. Керує скреперною лебідкою або іншими механізмами під час завантажування гранульованого шлаку у залізничні вагони. Прибирає шлак на території грануляційної установки та під'їзних коліях. Бере участь у ремонті устаткування, яке обслуговується.