Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Набирач стопорів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією набирача стопорів 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та правила технічної експлуатації сушильної печі; будову сталерозливних ковшів, стопорного механізму та шиберного затвору.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Набирає та сушить стопори для сталерозливних ковшів ємкістю 100 т та більше, для машин безперервного та напівбезперервного лиття заготовок, у разі набирання та сушіння стопорів для ковшів установок вакуумування сталі. Набирає стопори для сталерозливних ковшів ємкістю 100 т та більше під керівництвом набирача стопорів вищої кваліфікації. Перевіряє якість стопорних трубок і пробок, справність нарізки і прямолінійності стрижнів, щільність укладання котушок, надійність кріплення пробки, якість швів та приготовленого розчину. Керує талем або лебідкою під час завантаження та вивантаження стопорів з сушильної печі. Регулює температуру у сушильній печі та контролює режим сушіння стопорів. Набирає шиберні затвори.