Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Оператор машини безперервного лиття заготовок 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора машини безперервного лиття заготовок 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи процесу кристалізації безперервного зливку; будову та електричні схеми усіх технологічних вузлів машин безперервного або напівбезперервного лиття заготовок, контрольно-вимірювальної апаратури; причини аварійних випадків розливання та методи їх запобігання.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес безперервного лиття заготовок з головного пульта керування на машинах продуктивністю до 150 тис тонн вуглецевої та низьколегованої сталі за рік. Керує з головного пульта стопорами проміжного та розливного ковшів, тягнучими клітями, кристалізаторами, підйомно-поворотними столами, механізмами качання форсунок та електрозасувками кристалізаторів, механізмами з подавання, переміщення, різання, транспортування та прибирання металу. Керує механізмами зворотно-поступального руху кристалізаторів, підйомно-поворотним столом, тягнучими клітями, візком проміжного розливного пристрою, механізмами автоматичного змащування кристалізатора та іншими механізмами з переміщення, кантування, прибирання та транспортування металу з пульта розливання високолегованої сталі та прецизійних сплавів на машинах безперервного або напівбезперервного лиття заготовок. Керує механізмами газового різання безперервного зливку на мірні довжини, захвату та підйому кабін газорізаків, переміщення різаків та налагодження мірних довжин заготовок, механізму керування налагодження мірних довжин заготовок, механізмами керування підхватами заготовок та важілями підхватів, затискним пристроєм газорізок в режимі подавання затравок, аварійними уловлювачами. Керує механізмами подавання заготовок на рольганги та механізмами штабелювання на машинах безперервного або напівбезперервного лиття заготовок продуктивністю понад 100 тис тонн сталі за рік. В необхідних випадках виконує роботи на будь-якому пульті керування машини. Перевіряє правильність експлуатації усіх пультів керування та контролюючої апаратури. Контролює правильність знімання, установлення та центрування проміжних ковшів, порожнини кристалізаторів. Перевіряє технологічну вісь машини. Налагоджує машину. Виявляє та усуває несправності у роботі машин під час розливання металу. Виконує профілактичні огляди та поточні ремонти устаткування машини.