Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Оператор машини безперервного лиття заготовок 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта або одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основи технологічного процесу розливання сталі на машинах безперервного або напівбезперервного лиття заготовок; принцип роботи механізмів газового різання машини, будову ручних різаків та пальників; будову та призначення пультів керування, щитів контрольно-вимірювальних приладів, керуючої та регулювальної апаратури пульту керування, що обслуговується; схеми подавання кисню, горючого газу та води до різаків; правила поводження з киснем, горючим газом та з балонами стисненого повітря; встановлену сигналізацію та схему зв'язку з розливальною площадкою; принцип роботи основних технологічних вузлів машини; причини виникнення несправностей у роботі устаткування, що обслуговується, способи їх запобігання та усунення; основи електрослюсарної справи.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує збиральними механізмами на машинах безперервного або напівбезперервного лиття заготовок продуктивністю до 100 тис тонн сталі за рік в процесі розливання сталі та підготовки машини до роботи. Керує сталевозним візком під час подавання рідкого металу від печей до машини, шлеперами під час подавання на склад заготовок на газорізання та штабелювання. Керує механізмами газового різання слябів та заготовок на мірні довжини на машинах безперервного або напівбезперервного лиття заготовок чи ріже сляби та заготовки ручними різаками поза зоною машини. Керує в процесі різання апаратурою газорозподільчих щитів. Готує затравку для чергового розливання. Збирає газові схеми газорозподільних щитів, блоків, клапанів візка газорізання та газових щитів пульта. Регулює тиск газу на газових щитах. Готує механізми, що обслуговуються, до розливання плавок під керівництвом оператора, який обслуговує головний пульт керування машини, стежить за їх роботою та справним станом. Здійснює профілактичний огляд та ремонт газової апаратури. Бере участь у налагодженні та ремонті устаткування, що обслуговується.