Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Оператор машини безперервного лиття заготовок 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора машини безперервного лиття заготовок 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію процесу розливання сталі на машинах безперервного або напівбезперервного лиття заготовок; будову та схеми роботи основних технологічних вузлів машини; систему зв'язку та сигналізації основних пультів керування на машині; будову контрольно-вимірювальних приладів пульта керування, що обслуговується; правила технічної експлуатації механізмів газового різання; електрослюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує механізмами зворотнопоступального руху кристалізаторів, підйомно-поворотним столом, тягнучими клітями, візками проміжного розливного пристрою, механізмам автоматичного змазування кристалізатора та іншими механізмами з переміщення, кантування, прибирання та транспортування металу з пульта розливання вуглецевої та низьколегованої сталі на машинах безперервного або напівбезперервного лиття заготовок. Встановлює кристалізатори, закладає щілини між затравками і кристалізаторами. Регулює швидкість розливання та автоматичного змазування. Керує прибиральними механізмами на машинах безперервного або напівбезперервного лиття заготовок продуктивністю понад 100 тис тонн сталі за рік у процесі розливання сталі та підготовки машини до роботи. Керує механізмами газового різання безперервного зливку на мірні довжини, захвату та підйому кабін газорізок, переміщення різаків та налагодження мірних довжин заготовок, механізмами керування підхватами заготовок та важілями підхватів, затискним пристроєм газорізок в режимі подавання затравок, аварійними уловлювачами. Керує механізмами подавання заготовок на рольганги та механізмами штабелювання на машинах безперервного або напівбезперервного лиття заготовок продуктивністю до 100 тис тонн сталі за рік. Ріже відлиту заготовку ручними різаками. Регулює подавання горючого газу, кисню, азоту, стисненого повітря, води, роботу водних комунікацій. Зачищує заготовки. Усуває витік газу. Стежить за роботою та справним станом механізмів, що обслуговуються, керуючою та контрольно-вимірювальною апаратурою і перевіряє їх роботу перед розливанням. Готує технологічний інструмент. Бере участь у підготовці механізмів, що обслуговуються, до розливання сталі, налагодженні і в ремонтах машини. Замінює різаки, мундштуки та накидні гайки.