* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Оператор пароежекторної установки вакуумування металу 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіті. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора пароежекторної установки вакуумування металу 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес позапічного вакуумування та розливання металу у захисному середовищі; будову та принцип роботи основних технологічних вузлів установки; призначення та електричні схеми усієї керуючої та регулювальної апаратури; розміщення та призначення контрольно-вимірювальних приладів; причини виникнення несправностей в роботі устаткування та методи їх запобігання і усунення; електрослюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес позапічного вакуумування металу на пароежекторній установці продуктивністю сухого повітря 450 кг за годину та більше з пульта керування. Готує вакуум-камеру для прийняття ковша з рідким металом, установлює ківш. Керує приводами підйому та переміщення кришки вакуум-камери, приводом дистанційного керування паровими та водяними засувками і затворами. Пускає насоси для утворення вакууму в камері. Стежить по контрольно-вимірювальних приладах за процесом вакуумування металу, регулює та забезпечує задані режими. Стежить за роботою та справним станом контрольно-вимірювальної апаратури. Виявляє та усуває несправності у роботі установки, що обслуговується, бере участь у її ремонті.