Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Підручний сталевара вакуумної печі 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта або одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основи технологічного процесу виплавки металу в вакуумно-дугових печах; будову та принцип роботи маніпуляторів і кристалізаторів вакуумних печей, газових, повітряних та водяних установок; хімічний склад сталі та сплавів, що виплавляються у печі; електрослюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує позапічне приварювання недогарків до електроду для вакуумно-дугових печей під керівництвом підручного сталевара (першого). Готує та чистить запалювальні шайби, недогарки та штанги. Готує необхідні шлакові суміші та допоміжні матеріали. Клеймує зливки та залишки несплавлених електродів. Бере участь у завантаженні зливків в печі або ями уповільненого охолодження. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується. Бере участь у ремонті печі та вакуумного устаткування.