Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Підручний сталевара вакуумної печі 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією підручного сталевара вакуумної печі 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес одержання різних марок сталі та сплавів у вакуумних печах; правила контролю якості електродів та затравок; будову печі, її основних вузлів, вакуумних вузлів і вакуумних насосів; систему охолодження печі; прийоми керування візком-маніпулятором.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес переплавки сталі та сплавів (електродів) у вакуумно-дугових печах або на блоках вакуумно-дугових печей ємкістю до 40 т, очищує та готує печі до плавки, установлює, центрує та приварює витрачуваний електрод, відкочує печі та розбирає їх під керівництвом сталевара вакуумної печі. Проводить позапічне приварювання недогарків до електроду. Витягує зливки з кристалізаторів та укладає їх в ями уповільненого охолодження.