Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Кантувальник-укладальник 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: принцип роботи крану та його вантажозахватних пристроїв; правила клеймування та маркування металу; раціональні прийоми кантування, укладання та подавання прокату, заготовок та труб; марки сталі, сортамент прокату, типи рейок.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Укладає рейки, поковки та інший великосортний прокат у короби або колодязі уповільненого охолодження і термостати. Укладає спеціальні прокладки між окремими пачками металу. Вивантажує прокат та бере участь в укладанні його на стелажі, а також у закриванні колодязів або коробів уповільненого охолодження кришками разом з машиністом крану металургійного виробництва. Кантує та укладає заготовки для колес і бандажів на візки, подає зважені заготовки до місця призначення та укладає їх в штабелі. Підкочує колеса в жолобах від одного агрегату до іншого під час їх обробки. Забезпечує наявність справних гаків та кантувальних вилок.