Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Відпальник прецизійної сталі та сплавів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією відпальника прецизійної сталі та сплавів 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес термічної обробки металу; будову та правила технічної експлуатації ковпакових, шахтних і протяжних багатониткових відпалювальних печей, змотувальних, витяжних та намотувальних пристроїв, контрольно-вимірювальних приладів, що обслуговуються; структуру та властивості металу і сплавів до та після термообробки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес відпалювання прецизійних марок сталі та сплавів (катанки, стрічки, дроту) в ковпакових, шахтних та протяжних багатониткових печах. Регулює тепловий режим відпалювання металу. Стежить за правильною підготовкою металу до відпалювання, завантаженням та розвантаженням печей, станом змотувальних, витяжних та намотувальних пристроїв та іншого устаткування печей. Відбирає зразки металу та проби на чистоту захисного газу. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується.