Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Вибірник-сортувальник вогнетривкого брухту 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією вибірника-сортувальника вогнетривкого брухту 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та правила технічної експлуатації устаткування, що обслуговується; способи розбирання вогнетривкого футерування піддонів та відділення металевих штирів і пластин від магнезіального брухту; марки сталерозливного припасу; правила завантаження контейнерів в залізничні вагони.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Вибирає сталерозливний припас з піддонів в стаціонарних та пересувних канавах мартенівських, електросталеплавильних, конвертерних, дуплекс-цехах і цехах підготовки составів. Обробляє магнезіальний брухт з відокремленням його від металевих штирів та пластин. Завантажує вогнетривкі відходи в бункер віброгрохоту, працює на віброгрохоті, завантажує брухт у контейнери та залізничні вагони за допомогою підйомних механізмів.